środa, 11 lutego 2015

Jak to wszystko się zaczęło... Sport w ciąży

Jak obiecywałam, tak jestem :)

Hmm od czego zacząć. Zawsze spotykałam sie z opinią,że bieganie czy ćwiczenia w ciąży to fatalny pomysł. Ale czemu, jeśli ciaża rozwija się bez problemów, nie ma powikłań mamy zaprzestać ćwiczyć. Noo! Pod warunkiem, że dotychczas robiłyśmy to regularnie, a nie że dowiadujemy się, że jesteśmy w ciaży i nagle zaczynamy ćwiczyć. Oczywiście ćwiczenia oddechowe, rozciągające jak najbardziej wskazane. Jak wiecie, ja ćwiczyłam regularnie od paru lat i w ciąży nie chciałam z tego zrezygnować, jedynie nieco zmodyfikować treningi i skupić się na czymś innym.

Zrezygnowałam z typowych brzuszków i długich treningów cardio. Cwiczenia opierały się głównie na wykrokach, wymachach, przysiadach, ćwiczenia na ręce, pośładki. Nie skakałam, nie biegałam. Szybki marsz to była moja rozgrzewka. Bardzo polubiłam filmiki fittapy, która nagrywała cwiczenia z brzuszkiem :) no i tak sobie ćwiczyłam lekko do 6 miesiąca jakoś, aż zaczął boleć mnie brzuch i jak się okazało - miałam skurcze. Już do końca ciąży musiałam brać no- spe rozkurczowo i sie oszczędzać. Wtedy wykonywałam tylko ćwiczenia oddechowe i dużo spacerowałam.
Urodziłam 20 sierpnia i jeszcze dzień przed porodem byłam na grzybach ;)

Nie przytyłam dużo, nawet chudłam. Ostatecznie było ok 7kg na plusie, uniknęłam rozstępów i po porodzie bylam w niezłej formie ;) Przygotuję porównanie brzuszków przed ciażą, w trakcie i zaraz po.

Teraz z ćwiczeniami jest hmmm szczerze to kiepsko. Jakoś straciłąm motywację, no i czasu jest mniej, tym bardziej, że chodzę do szkoły. Zajmowanie się domem, gotowanie, dziecko, nauka... już samo to zajmuje trochę czasu, a jeszcze gdzie kilkanaście minut na relaks...

Lecę, bo ktos własnie mnie wzywa! :)3 komentarze:

  1. Słodko śpi kruszynka :) Coś o tym wiem..Również ćwiczyłam w ciąży, tylko, że przed ciąża bardzo dużo biegałam i musiałam ten sport zamienić na Nordic Walking

    OdpowiedzUsuń
  2. sama słodycz! wygląda na bardzo zdrowe dziecko, widać,że mama o siebie dba :)

    OdpowiedzUsuń